Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája
cím4026 Debrecen,Péterfia 1-7.
tel+36 52 614 893
fax+36 52 534 607
e-mail
OM azonosító 031110
További tartalmakért kattints a képre!
További tartalmakért kattints a képre!
Bibliai történetmondó verseny

Mint minden évben, idén is megszervezték immár 18. alkalommal az Országos Bibliai Történetmondó Versenyt. Döntőjét 2017. április 21-én (péntek) tartották, melynek helyszíne most is Gyula volt. Iskolánkból hat, három alsó és három felső tagozatos diák érdemelte ki a részvételt.

Péntek reggel már 6.30 órakor gyülekeztek tanulóink a Városháza előtt. 6.45 órakor indultak el Gyulára. Két óra utazás után megérkeztek a gyulai Magvető Református Általános Iskola udvarára. Az iskolában reggelivel várták a diákokat, azután minden iskola versenyzőit lefényképezték, ezt a képet emlékbe el is hozhatták. Ezután istentiszteletre mentek a helyi református templomba, ahol az igehirdetést követően az általános iskola néhány tanulója előadást adott elő a Magvetőről.
Az istentiszteletet követően 11.00 óra körül elkezdődött a verseny. A diákok évfolyamonként mérték össze tudásukat. Két részből állt a megmérettetés: először az ószövetségi részt, majd egy rövid szünetet követően az újszövetségi részt mondták el a háromfős zsűri előtt. Amikor ez minden évfolyamon befejeződött, ebédelni mentek az iskola menzájára. Az ebéd nagyon bőséges és finom volt. Utána szabad foglalkozás volt, mivel még szűk egy óra maradt a záró istentiszteletig, eredményhirdetésig.
Három óra előtt átvonultak a református templomba. Itt az igehirdetést követően a református általános iskola pedagógusai mutatták be zenés műsorukat. Ez után következett az eredményhirdetés. Izgult mindenki, hogy milyen eredmények születtek. Iskolánkból két tanuló ért el helyezést, a további négy tanuló dicséretben részesült. Béke Csanád harmadik osztályos tanuló ötödik helyezést, Balázs Máté nyolcadik osztályos tanuló második helyezést ért el.
Hazaindulás előtt elmentek a 100 éves Cukrászdába, ahol finom süteményeket kóstolhattak meg. 19.00 órakor körül már vissza is értek Debrecenbe.

Kapcsolódó galéria

Iskolaorvos

Név: Dr. Józsa Tibor

Tel: 30/576-1113

Rendelési idő: Csütörtök: 8:00-12:00

Helye: Debrecen, Füvészkert u. 4.

Fogadóóra: Hétfő: 8:00-10:00

Helye: Debrecen, Füvészkert u. 4.

Iskolavédőnő

Név: Koncz Judit

Tel: -

Ellátás helye: Debrecen, Füvészkert u. 4. szám alatti iskola-egészségügyi rendelő

Ellátás ideje: Hétfő 8:00-16:00

Páros hét: Csütörtök 8:00-16:00

Páratlan hét: Szerda 8:00-16:00

Tanácsadás ideje: Hétfő 8:00-10:00 (helye: Az iskolában; Péterfia 1-7. tetőtér 003-as szoba)