Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája
cím4026 Debrecen,Péterfia 1-7.
tel+36 52 614 893
fax+36 52 534 607
e-mail
OM azonosító 031110
"Évszázadok öröksége"

Véget ért a közel 8 hónapja tartó „Évszázadok öröksége” avagy a Magyar királyság 1541 után és Erdély története 1648-ig című országos, az egész Kárpát-medencére kiterjedő 3 fordulós történelmi vetélkedő.

2018. októberében iskolánk 2 csapattal is jelentkezett erre a versenyre, ami igen változatos és sokrétű volt.  Az 1. fordulót online kellett játszani, a 3-3 fős csapatoknak összesen 6 számítógépen. A feladatokat megadott időn belül ügyesen szétosztva és mégis együtt kellett megoldani. Kreatív feladatként egy fogalmazást kellett készíteni, a korabeli magyar végvárak életéről. A 42 csapatból 25 került be a 2. fordulóba. Ott voltunk a „Gábris hajdúi” és a „Fejedelem apródjai”. A 2. fordulóban egy társasjátékot kellett készíteni előzetes munkaként, majd egy nagy feladatlapot töltöttek ki a csapatok. A sokrétű feladatok nehezek voltak, de mindkét csapat bekerült a 9 legjobb közé. És ekkor jött a 3. forduló, ami igencsak feladta a leckét, hiszen 3-3 perces szerepjátékban kellett egy végvári vitézi bajvívást vagy a 16. századi magyar nagyasszonyok életét bemutatni. Óriási kutatómunka, jelmez és díszlet keresés kezdődött. Sajnos a 3. forduló időpontja a szervezők hibájából márciusról júniusra tolódott ki, aminek volt jó és rossz oldala is. Végül a verseny június 6-7- én került megrendezésre Kecskeméten. Sajnos a 8. osztály kirándulása is ekkor volt és ők nem vállalták, de a 7-es csapat elment és megmérettetett. Az eredmény 4. helyezés lett!

A hatalmas energiák és az akarat diadalmaskodott.

Köszönöm nekik!
Orsi néni

Kapcsolódó galéria

Programok
Ebben a hónapban nincsenek programok.
Iskolaorvos

Név: Dr. Józsa Tibor

Tel:

Rendelési idő: Páros héten Csütörtök: 8:00-12:00-ig.

Helye: Debrecen, Füvészkert u. 4.

Iskolavédőnő

Név: Koncz Judit

Tel: -

Védőnői fogadóóra: Hétfő 8:00-10:00-ig

Helye: Az iskolában; Péterfia 1-7. tetőtér 002-es szoba

Ellátás helye: Debrecen, Füvészkert u. 4. szám alatti iskola-egészségügyi rendelő

Ellátás ideje: Páros héten Csütörtök 8:00-14:00-ig