Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája
cím4026 Debrecen,Péterfia 1-7.
tel+36 52 614 893
fax+36 52 534 607
e-mail
OM azonosító 031110
Könyvajánló
 
Tündérkert virágai
A közel ötven alkotót bemutató antológia segítségével a Móra Kiadó és a székelyföldi szerkesztők átfogó képet nyújtanak az erdélyi gyermekköltészetről. 
 
 
László Gyula: 50 rajz a honfoglalókról
 
 
Alex Bernfels : Rajziskola kis művészeknek
 
Hanne Türk és Rosenna Pradella: Rajzolj te is!
 
 
 
Kertész Erzsi: Göröngyös úti iskola
- Helló felség!
- Lássatok csodát!
- Ne parázz!
Kertész Erzsi regénysorozatában a gyerekek mindennapjaiban jelen lévő problémákat mutatja be.
 
Kertész Erzsi: Panthera  - A hógömb fogságában  1-3.kötet
Egy izgalmas, vicces kalandregény kiskamaszoknak. Az írónő ajánlása: „Ezt olvasd a Rumini után és az Időfutár előtt!”
 
 
Berg Judit - Kertész Erzsi: A négy madár titka
„Ez a kalandregény madarakról és emberekről szól. Nemcsak izgalmas, de vicces is. A két főszereplő: Kiki és Gerda, akikre számtalan izgalmas kaland vár. Mi történik Kikivel, amikor magára keni a varázskenőcsöt? Hogy ismeri fel Kiki Gerdát madártestben? A történet rövid, érdekes – ezért is ajánlom, hogy olvassátok el.”  Délczeg András 4.a
 
 
 
 
 
 
Másodikosok az újonnan kölcsönzött könyvekbe merülve.
 

Roald Dahl: A barátságos óriás

„Én ezt a könyvet nagyon szeretem. Szerintem azért jó és érdekes, mert az író úgy írja le, mintha ott ülne velem szemben és nekem mesélné el a történetet. Én a könyvet végigizgultam, nagyon szeretem az ilyen kalandos történeteket.”   Hatvani Dóra  6.b

Wendy Mass: 11 szülinap

„Ez a könyv nagyon tetszett. Arról szól, hogy van két gyerek, Amanda és Leó – az ők kissé mágikus születésnapjaikat írja le.”  Szolnoki Nóra   6.b

Louisa May Alcott: Kisasszonyok

„Ez a könyv egy öttagú családról szól: négy kisasszonyról és az édesanyjukról. Édesapjuk a hadseregben orvos.  Életük ebben a pár évben elég nehéz. A lányok szeretnek szórakozni, de amellett a nehéz munkát is el kell végezniük. Találkoznak Laurie-val, aki sok helyre elviszi őket. Életük sok akadályba ütközik: lesz betegség, öröm, bánat……de minden helyrejön idővel.”   Széles Hanna  6.b

Leiner Laura: A Szent Johanna gimi

4 év 8 könyvben. Éld át, neked is jár! A főszereplő Rentai Renáta, aki egy átlagos stréber lány, s belecsöppen egy korántsem normális osztályba. Persze beleszeret a suli legmenőbb srácába, aki titokban szerelmes Renibe. Vajon mi lesz ebből?”  Csathó Emese  6.b

 

Programok
Ebben a hónapban nincsenek programok.
Iskolaorvos

Név: Dr. Józsa Tibor

Tel:

Rendelési idő: Páros héten Csütörtök: 8:00-12:00-ig.

Helye: Debrecen, Füvészkert u. 4.

Iskolavédőnő

Név: Koncz Judit

Tel: -

Védőnői fogadóóra: Hétfő 8:00-10:00-ig

Helye: Az iskolában; Péterfia 1-7. tetőtér 002-es szoba

Ellátás helye: Debrecen, Füvészkert u. 4. szám alatti iskola-egészségügyi rendelő

Ellátás ideje: Páros héten Csütörtök 8:00-14:00-ig