Tanulmányúton Kiskőrösön

Aktuális Hírek

2021. október 8-án, pénteken iskolánk 6. évfolyama Kiskőrösre kirándult. A tanulmányúton a két osztály meglátogatta Petőfi Sándor szülőházát, a Szlovák Tájházat és a Képzőművészeti és Néprajzi Látványtárat. A helyi tárlatvezető büszkén és nagy lelkesedéssel számolt be arról, hogy a település hűségesen ápolja az egyik legismertebb magyar költő és forradalmár emlékét. Azt is megtudhattuk, hogy az önkormányzat minden évben Petőfi összes kötettel ajándékozza meg a január 1-jén született csecsemőket szerte az országban.  A János Vitéz Látogatóközpontszínes, interaktív kiállításán egyedülálló és varázslatos módon elevenedett meg előttünk Jancsi és Iluska története. Jártunk a zsiványok tanyáján, kerültünk viharba, kettéhasítottuk a török basát. Habár a francia udvar tükörterme káprázatos látványt nyújtott, minket mégis Tündérország tisztasága varázsolt el igazán. A tanulságos útról így térhettünk aztán mindannyian boldogan haza.