Boncolási gyakorlat a Természet Kuckóban

Aktuális

A Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma egy természettudományos szakkör-sorozatot indított ebben a tanévben, Természet Kuckó a Refiben címmel. A  hatalmas érdeklődés miatt a meghatározott létszámba más iskolák mellett az érdeklődő nyolcadikosaink fértek be. Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a mi épületünkben tartanak minden alkalmat, diákjainknak ajánlották fel az elsők között a lehetőséget, amiért nagyon hálásak vagyunk.

Az első alkalmat 2021. október 14-én tartották, ahol a tanulók sertésszívet és marhaszemet boncolhattak.  Nagyon izgalmas, élvezetes program volt. Rácsodálkozhattunk a belső szervek fantasztikus felépítésére, az általuk végzett feladatok fontosságára, a Teremtő Isten alkotásainak szépségére, érdekességeire.  A következő alkalommal izgalmas kémiai kísérletek világába kalauzolnak el minket, amit már most nagyon várunk.

20211014_151326

kép 1 / 4