Álmosdi kirándulás

Aktuális Hírek

Iskolánk 7. évfolyamos tanulói 2021. október 22-én egy tanulmányi kiránduláson vehettek részt. A cél Álmosd község volt.

A napsütéses pénteki napon megnézhettük Álmosd nevezetességeit: a Kölcsey házat, a Falumúzeumot, egy még akár máig is működő kovácsműhelyt, a Post Mail Art Múzeumot, a református templomot, valamint az Álmosdi csata emlékművet. A diákok egy feladatlapot is kaptak a nap folyamán, amelynek kérdéseit megválaszolhatták a hallott információk szerint, valamint csoportokba rendeződve, egy térkép segítségével barangolhattak el a faluban azokra a helyekre, amelyekről a feladatlapban kérdéseket találtak. Mindannyian nagyon élvezték ezt a kihívást, és mivel gyönyörű időnk volt, igazán szép emlékekkel tértünk haza a nap végén. Nagyon köszönjük mindenkinek a lehetőséget!