Elűztük a telet

Aktuális Hírek

Február 2-án tartottuk iskolánkban a téltemető farsangi mulatságot.

Az alsósok miközben megismerkedtek  a népszokásokkal, a télűzéssel kapcsolatos hagyományokkal,már hetek óta izgatottan beszélgettek arról, hogy minek öltöznek fel ezen a napon.

Jókedvűen léptek be reggel iskolánk kapuján, s alig várták, hogy délután kedvenc mesehősük, vagy állatuk bőrébe bújva játszhassanak, mókázzanak.

A felsősök egy kicsit másképpen „farsangoztak”.

Csapatonként nevet választottak, s ennek megfelelő jelmezt öltöttek magukra. Volt csatakiáltásuk, indulójuk, menetlevelük, amivel akadályversenyen vettek részt. A változatos, szórakoztató, ügyességet igénylő feladatok között mindenki talált kedvére valót. Az eredményhirdetésen az elmaradhatatlan édességeken kívül nagy népszerűségnek örvendtek a „felelésmentes nap” vagy „házi feladat mentes nap” kuponok. Vidáman, mozgalmasan, sok nevetéssel búcsúztattuk a telet!

3c

kép 1 / 19