Kis-Neumann Regionális Informatika Verseny

Aktuális Hírek

A kisvárdai Várday Kata Református Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, valamint a Kis-Neumann Informatikai Csoport az idei tanévben is megrendezte a Kis-Neumann Regionális Informatika Versenyt általános és középiskolai tanulók részére.

A koronavírus járványra való tekintettel az idei versenyt is online módon szervezték meg, tehát minden versenyző interneten keresztül, elektronikus tanulmányi rendszeren vett részt a versenyen, ahol komplex szövegszerkesztési és vektografikai feladatokat kellett megoldani adott idő alatt a szoftverek hatékony felhasználásával.

Iskolánkat idén három tanuló képviselte: Kiss Ádám (6.a), Karasszon Dezső (7.a) és Wágner Ferenc (8.b). Mindannyian lelkesen és kitartó szorgalommal készültek a rangos megmérettetésre és a szoros küzdelem végén Wágner Ferenc a képzeletbeli dobogó harmadik fokára állhatott.

A versenyt több hetes felkészülés előzte meg, a gyerekek rengeteget tanultak, fejlődtek tanáruk, Szabó Ilona irányításával.

Gratulálunk a tanulóinknak a kitartó felkészüléshez és a szép eredményhez.