TÁJÉKOZTATÁS

Aktuális Hírek

Új eljárásrend koronavírus fertőzés megjelenése esetén

A Járási Hivatal 2022. 09. 12-ei tájékoztatása alapján a következő eljárásrendet kell alkalmazni koronavírus fertőzés megjelenése esetén:

Igazolt COVID-19 fertőzés esetén a fertőzöttel szoros kapcsolatba került (osztálytársak, pedagógusok) COVID-19 fertőzésre gyanús tüneteket nem mutató személy látogathatja – akár dolgozóként, akár tanulóként – a köznevelési intézményt.

Az igazolt COVID-19 fertőzöttel történt szoros kontaktus (potenciális expozíció) időpontjától számított 5 napig köteles a szájat és az orrot eltakaró maszkot viselni. (Tehát nem kerül karanténba az osztály!) Amennyiben a kontakt személynél COVID-19 fertőzésre gyanús tünetek jelentkeznek, akkor az Eljárásrend 2. pontja szerinti intézkedések megtétele szükséges: (antigén gyorsteszt vagy PCR vizsgálat), elkülönítés.

Ennek értelmében kérjük a tisztelt szülőket, hogy a gyerekek táskájában mindig legyen maszk, így ha az osztályban kiderül a fertőzés, rögtön tudjuk követni a protokollt. Köszönjük az együttműködést!