Üzemlátogatás az Alföldi Nyomdában

Aktuális Hírek

Október 14-én a 8. évfolyam múzeum- és üzemlátogatáson vett részt az Alföldi Nyomdában. Különös érzés volt számunkra Huszár Gál, reformátor szobránál megállni, hálával emlékezni arra, hogy az 1561 óta működő nyomda alapjait ő rakhatta le városunkban.

A különböző állomásokon megismerhettük a könyvkészítés hosszú folyamatát: először az alapszíneket tanultuk meg, ezután hatalmas nyomdagépeket láttunk, melyek működtetéséhez alig kell emberi munkaerő. Megfigyelhettük, ahogy elkészül a könyv borítója és lapjai, majd végezetül ezeket összeragasztva megszületett a kötet. A látogatás végén megcsodálhattuk a már kész kiadványokat egy nagy raklapon.

Az iskolába visszafelé a buszon elgondolkodtam a könyvgyártás összetett folyamatán, hogy milyen sok ember kemény munkája szükséges ahhoz, hogy egy könyvet az olvasók a kezükbe vehessenek. (Bagdi Boglárka 8.a)