Könyvajánló

Könyvtár

Tündérkert virágaiA közel ötven alkotót bemutató antológia segítségével a Móra Kiadó és a székelyföldi szerkesztők átfogó képet nyújtanak az erdélyi gyermekköltészetről.  

László Gyula: 50 rajz a honfoglalókról

Alex Bernfels : Rajziskola kis művészekneHanne Türk és Rosenna Pradella: Rajzolj te is!

Kertész Erzsi: Göröngyös úti iskola– Helló felség!- Lássatok csodát!- Ne parázz!Kertész Erzsi regénysorozatában a gyerekek mindennapjaiban jelen lévő problémákat mutatja be. Kertész Erzsi: Panthera  – A hógömb fogságában  1-3.kötetEgy izgalmas, vicces kalandregény kiskamaszoknak. Az írónő ajánlása: „Ezt olvasd a Rumini után és az Időfutár előtt!” 

Berg Judit – Kertész Erzsi: A négy madár titka„Ez a kalandregény madarakról és emberekről szól. Nemcsak izgalmas, de vicces is. A két főszereplő: Kiki és Gerda, akikre számtalan izgalmas kaland vár. Mi történik Kikivel, amikor magára keni a varázskenőcsöt? Hogy ismeri fel Kiki Gerdát madártestben? A történet rövid, érdekes – ezért is ajánlom, hogy olvassátok el.”  Délczeg András 4.a 

Másodikosok az újonnan kölcsönzött könyvekbe merülve. 

Roald Dahl: A barátságos óriás

„Én ezt a könyvet nagyon szeretem. Szerintem azért jó és érdekes, mert az író úgy írja le, mintha ott ülne velem szemben és nekem mesélné el a történetet. Én a könyvet végigizgultam, nagyon szeretem az ilyen kalandos történeteket.”   Hatvani Dóra  6.b

Wendy Mass: 11 szülinap

„Ez a könyv nagyon tetszett. Arról szól, hogy van két gyerek, Amanda és Leó – az ők kissé mágikus születésnapjaikat írja le.”  Szolnoki Nóra   6.b

Louisa May Alcott: Kisasszonyok

„Ez a könyv egy öttagú családról szól: négy kisasszonyról és az édesanyjukról. Édesapjuk a hadseregben orvos.  Életük ebben a pár évben elég nehéz. A lányok szeretnek szórakozni, de amellett a nehéz munkát is el kell végezniük. Találkoznak Laurie-val, aki sok helyre elviszi őket. Életük sok akadályba ütközik: lesz betegség, öröm, bánat……de minden helyrejön idővel.”   Széles Hanna  6.b

Leiner Laura: A Szent Johanna gimi

4 év 8 könyvben. Éld át, neked is jár! A főszereplő Rentai Renáta, aki egy átlagos stréber lány, s belecsöppen egy korántsem normális osztályba. Persze beleszeret a suli legmenőbb srácába, aki titokban szerelmes Renibe. Vajon mi lesz ebből?”  Csathó Emese  6.b