Rajzszakkör

Szakkörök

Ez nem a „hogyan készítsünk könnyen, gyorsan szép képeket” típusú tehetségfejlesztés. A szakkört választó diákok a legritkább esetben dolgoznak előre kiadott, másolós feladatokkal. Sokkal fontosabb a saját, egyéni látásmód, érdeklődési terület felfedezése, vagyis a gyermekből kiinduló, az ő szintjének megfelelő feladat megtalálása és kivitelezése. A csoportot olyan jó rajzkészséggel rendelkező gyerekek alkotják, akik az átlagosnál magasabb szinten képesek rajzi feladatokat megoldani. A szakkörön alkalmuk nyílik a tanórai keretek között nem kivitelezhető technikák elsajátítására is. A szakkör tematikáján túl lehetőség van az egyéni elgondolások megvalósítására is. Ezek az alkalmak egyúttal lehetőséget biztosítanak a rajzpályázatokban kiírt feladatok teljesítésére is.